SNAFU

Stránka je ve fázi příprav

O nás

Vznik:

Myšlenka založení „druhé sekce“ klubu se poprvé zrodila v roce 2018, kdy jsme chtěli do našeho mateřského klubu přivést „novou mladou krev“. Postupem času se naše parta rozrostla o několik členů, kteří si podali i přihlášku do Historical Military Clubu. Zaměření bylo jasné ještě před vznikem myšlenky samotné, Americké síly z období 2.světlové války v Evropě. V současné době naši členové dělají reenacting jednotek 16. pěšího pluku, 1. pěší divize armády spojených států z let 1941 – 1945.

Proč to děláme:

Protože se k nám přidali naši dřívější svěřenci ze zájmového kroužku a záměr se změnil na připomínání toho, co se stalo. Toho, že válka jako taková, sice přináší mezi jednotlivými vojáky přátelství a jiné věci, ale i toho, že válka je krutá věc, která by se dít neměla. Připomínáme si historii takovou, jaká byla, protože pokud si nebudeme pamatovat minulost, budeme ji muset prožít znovu.

Co děláme: 

Jak již bylo zmíněno výše, zúčastňujeme se historických akcí, pietních akcí, navštěvujeme muzea a přednášky a pořádáme vlastní pochody a přespání v přírodě. Takové je krátké představení naší sekce SNAFU klubu HISTORICAL MILITARY CLUB z.s.

Fotogalerie